Εργασία στο μάθημα Ο.Λ.Ξ.Ε. 2022-2023

Στα πλαίσια του μαθήματος ΄΄ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ΄΄ οι μαθητές του Τμήματος  Γ1 αναλαμβάνουν με πολύ μεράκι και ζήλο την υλοποίηση μιας σειράς προαιρετικών εργασιών ατομικής πρωτοβουλίας  αλλά και μια σειρά υποχρεωτικών εργασιών ομαδικής συνεργασίας.

Οι εργασίες αυτές  έχουν ως σκοπό πρώτον την επαφή και γνωριμία των μαθητών  με τον κόσμο των τουριστικών επιχειρήσεων και ιδιαίτερα των ξενοδοχειακών επιχειρήσεων, δεύτερον να αναπτύξουν οι μαθητές ικανότητες – δεξιότητες μέσα από την πραγματοποίηση της δικιάς τους έρευνας, τρίτον να γνωρίσουν την δυναμική της ομάδας μέσα από την αρετή της συνεργασίας τους και τέταρτον να ενισχύσουν το προφίλ τους μέσα από την εξοικείωση της παρουσίασης και προβολής του έργο τους.

ΟΛΞΕ_ Γ1_ ΜΠΑΖΟΥΚΗ ΧΑΡΑ

Υπεύθυνη καθηγήτρια : Μπαζούκη Χαρά